Author Topic: Smartmontools  (Read 5310 times)

atty

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Smartmontools
« on: June 20, 2017, 06:47:35 am »
Van egy régi, de jól müködő Zentyal 3.0 -ás rendszerünk hardveres raid1-be, de az idő előrehaladtával jó lenne tudni a diszkek állapotát,
ehhez viszont telepíteni kéne egy smartmontools-t mondjuk.
Már majdnem feltelepítettem apt-get -el, de láttam hogy fel akar tenni egy mailx , mailutils csomagokat is, viszont ezen a szerveren be van állítva levelezés is (a beépített postfix-el természetesen) és nagyon nem örülnék , ha felrakom a smartmontools-t az meg utána kinyírná nekem a levelezést, levélküldést, stb.
Volt már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
köszi, és üdv

julio

  • Guest
Re: Smartmontools
« Reply #1 on: June 20, 2017, 12:45:17 pm »
probald az ajanlott függösegek nelkül:
Code: [Select]
sudo apt-get install smartmontools --no-install-recommends

Tibor Balázs

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +2/-0
    • View Profile
Re: Smartmontools
« Reply #2 on: June 20, 2017, 01:20:42 pm »
Már majdnem feltelepítettem apt-get -el, de láttam hogy fel akar tenni egy mailx , mailutils csomagokat is, viszont ezen a szerveren be van állítva levelezés is (a beépített postfix-el természetesen) és nagyon nem örülnék , ha felrakom a smartmontools-t az meg utána kinyírná nekem a levelezést, levélküldést, stb.
Volt már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Fel lehet tenni a függőségeit nyugodtan. A samrtmontools, hogy küldjön levelet mailx nélkül? A mailx-nek meg gondolomkell a mailutils is. Minden további nékül feltehető a meglévő postfix mellé. Annál is inkább mert azt használja majd smt szervernek!

julio

  • Guest
Re: Smartmontools
« Reply #3 on: June 20, 2017, 03:58:19 pm »
mivel ajanlott függöseg, nem kötelezö feltenni, azertis mert alapbol ki van kapcsolva a levelezes (lasd: /etc/default/smartmontools es /etc/smartd.conf).
azt meg senki sem mondta, hogy smartd email ertesitest is akar küldeni...
ha akar, akkor postfix-en keresztül is tud...
« Last Edit: June 20, 2017, 04:08:28 pm by julio »