Author Topic: samba domain belépés  (Read 2625 times)

sjuzer

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
samba domain belépés
« on: March 25, 2016, 09:23:41 am »
Sziasztok.
windows 7 kliens nem lépett be domain-ba a szokásos felhasználó, jelszó párossal. Azt írja, hogy nem jó jelszó vagy felhasználónév.
Miután bejelentkeztem local rendszergazdával, és megpróbáltam egy új tartományi felhasználót hozzáadni a géphez, kiírta, hogy nem jött létre a megbízhatósági kapcsolat.
Nos gondoltam semmi probléma, kijelentkeztettem a domain-ból, restart majd megpróbáltam újra bejelentkeztetni, de a domain administrator hitelesítési adataira kiírta hogy nem jó jelszó vagy felhasználónév... Nem írtam el nyilván megpróbáltam vagy 100x.
Aztán megváltoztattam a gép nevét. semmi.
A Zentyal web felületen a kérdéses gépet ki se lehet törölni..
Szóval mit lehetne még megpróbálni mert mostmár ugye ott elakadok, hogy a tartományba se tudom beléptetni..
Lehet hogy a zentyal még mindig "felismeri a gépet" azaz valami id-t amit nem tart megbízhatónak és ezért nem engedi be, és persze a windóz hibaüzenet nem ez, hanem hogy nem jó a jelszó...?
segítsetek! Köszi.

zsomlee

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: samba domain belépés
« Reply #1 on: March 26, 2016, 03:10:21 pm »
Megoldás:

A gépet ki kell léptetned tartományból, ezt a local administratorral belépve meg tudod tenni. Majd nevezd át a gépet és léptesd be újra, így a megbízhatósági kapcsolat ismét fel fog épülni.
Gépet kitörölni RSAT-al tudsz Windowsos felületen keresztül, vagy samba-tool -al command line.