Author Topic: PDC - ADC ldap szinkron hibák  (Read 3103 times)

zsomlee

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
PDC - ADC ldap szinkron hibák
« on: April 14, 2015, 11:48:44 am »
Sziasztok!

Kérlek segítsetek, hátha van magyarázat. Aki olvasott pár topicot, tudja 4db DC-vel dolgozom (dc01,dc02,dc03,mail) Ezek telephelye 3db, VPN kapcsolattal elérik egymást.
Azt vettem, észre, hogy pár felhasználó jelezte, hogy hibát kap bejelentkezésénél, miszerint nem sikerült a hiteles kapcsolatot létrehozni a tartományi kiszolgálóval.

Rendszergazdaként belépve, kiléptet domain, majd újra vissza minden ment. Jelszó viszont fura mód, egy kezdeti jelszó lett a felhasználó újbóli belépésekor.

Ekkor vettem észre a webes felületen, hogy az egyik DC-n több computer szerepel, mint a másik 3-on. :-(

Következő lépés: samba-tool drs showrepl és minden oldalról más hibát látok. :-(
samba-tool ldapcmp pedig rettenetesen sok eltérést mutat némelyik DC ldap adatai között.

Valaki meg tudná nézni, hogy nála mit mutatnak ezek a parancsok? Vagy tapasztalt valaki hasonlót?

Köszönöm:
Zsolti

toby0501

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: PDC - ADC ldap szinkron hibák
« Reply #1 on: August 19, 2015, 08:33:54 am »
Szia!
Ugyan ezzel a gonddal küzdök én is és érdekes módon nekünk is április környékén jelentkezett a probléma.
Nyitottam is neki topikot, de senki sem foglalkozott a kérdéssel.
Nem tudom, hogy azóta neked megoldódott-e, ha igen, le tudnád írni, hogy mit kellett csinálni hozzá?

zsomlee

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: PDC - ADC ldap szinkron hibák
« Reply #2 on: March 26, 2016, 03:21:25 pm »
Igazából szépen helyreállt a dolog, havonta 1-1 restart is azért bejátszik. :-) volt ennél súlyosabb is azóta. :-D