Author Topic: Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező  (Read 1944 times)

zsomlee

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező
« on: January 08, 2015, 08:18:08 pm »
Sziasztok!

Nem tudom valaki találkozott-e már azzal, hogy MAC OSX (10.10.1) mail, vagy Outlook alatt nem sikerül az Exchange szerverrel kapcsolatot felvenni.

Az operációs rendszert Domainbe léptetni nem volt gond, majd az alap telepített Mailt, majd Outlook 2011 és 2014-el sem sikerült "Exchange alapú" kapcsolatot létrehozni.

A Cet letöltéséig lejutok minden esetben, tehát a szervert látja, de azt mondja, hogy a megadott elérésen nem talákható Exchange szerver szolgáltatás.

Neten sem sokat találtam ilyen kombinációs hibát, sem megoldási javaslatot. mail logban nyoma sincs, hogy csatlakozni próbálna a klines a szerverhez, sem tűzfal logban. stb.

Zsolti

itanczos

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 37
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező
« Reply #1 on: January 08, 2015, 08:51:58 pm »
Nekem ugyanez előjött pont tegnap! Windows7-el. Simán felajánlotta a felhasználó nevét és e-mail címét, de utána állandóan az általad leírt volt a hibaüzenet! :(
Dühömben eltávolítottam a Zentyal-ból a openchange-t és újra telepítettem. Na, onnantól már nem ment az autodiscover, hiába volt minden beállítás ugyanaz. Viszont kézzel beállítva működött. Ami előtte, nem...
Nekem is rejtély!
« Last Edit: January 08, 2015, 08:54:00 pm by itanczos »

zsomlee

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező
« Reply #2 on: January 08, 2015, 09:09:51 pm »
Közben meg simán megy a WinXP Office 2007, Win7 Office 2010 (labor körülmények között) majd mellé a MAC és ott nem.

asalspammer

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező
« Reply #3 on: February 18, 2015, 05:46:15 am »
De abban a pillanatban, hogy outlook 2007-el felcsatlakoznak, az outlokban eltűnnek az ékezetes mellékletek, illetve 1-2 levélnél (teljesen random módon) elmászik a karakterkódolás.
Sign up with Certkiller 400-051 for getting incredible online 646-206. We also provide best artinstitutesmiami

itanczos

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 37
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - OpenChange - Mac OSX levelező
« Reply #4 on: February 18, 2015, 08:53:53 pm »
Sajnos nekem sikerült teljesen paff-ra vágni a levelezést a Zentyal-ban! :(
Nem tudja a mail modul mentését elvégezni. Nem is indul el!
Próbáltam eltávolítani és újra rakni, de semmi!
Még parancssorból is próbáltam purge-al eltávolítani és újra telepíteni, de ugyanaz... :(