Author Topic: Zentyal 4.0 migrállás és exchange megosztások taskok és naptárak  (Read 1794 times)

Szemy

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +0/-1
    • View Profile
Sziasztok!

Légy szíves ha tudtok adjatok választ az alábbi kérdésekre...

Nem tudom a 4.0-ában javították-e de az előző verziók nem voltak képesek magyar windows szerver migrálására az ékezetes karakterek miatt (joggal kérdezitek ki az az idióta aki magyar nyelvű szervert használ .. de sok esetben nem én/mi telepítjük ezeket nem választható)

Exchange kiváltása és MAPI támogatás
Valóban működik a legfrissebb outlook verziókkal is viszont ha task-ok hoz érünk vagy a naptár bejegyzésekhez ill. azok megosztásához outlook-al nálunk az előző verziók ontották a hibákat ...
(A hivatalos support-ól azt a választ kaptuk a hibáinkkal kapcsolatosan hogy nem magyar környezetbe készült a Zentyal ...hát ... köszönjük ... Pedig szerettünk volna előfizetni de ezekkel a feltételekkel már nem biztos)

Szeretem a Zentyalt több cégnél is használom, viszont ezek komoly hibák ...
ZeCA vizsgával rendelkezem ... Így bízom benne nem én rontottam el valamit, nem beszélve arról többen panaszkodtak ugyan ezekre a hibákra ..

Krisztián Czakó

  • Moderator
  • Zen Apprentice
  • *****
  • Posts: 25
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
    • Zentyal Gold Partner in Hungary
Re: Zentyal 4.0 migrállás és exchange megosztások taskok és naptárak
« Reply #1 on: January 28, 2015, 03:05:58 pm »
Kedves Szemy!

A 3.2 verzióig valóban voltak gondok az ékezetes felhasználó nevekkel, de ott is csak részlegesen: az AD rész kezelte, de az akkor még OpenLDAP-ra migrált felhasználók között nem jelentek meg.
A 4.0 verzióban már nincs OpenLDAP, a teljes LDAP szolgáltatást az AD rendszer (Samba) nyújtja és semmilyen probléma nincs az ékezetes felhasználó- és csoportnevekkel.

A korábbi verziók NEM támogatták az Office 2013-at, így ott logikus, hogy találkozhattál hibákkal ha azt akartad használni. A hivatalos Office 2013 támogatás a 4.0-ban jelent meg és stabilan működik.

Amit a hivatalos supporttól kapott válaszról írtál nagyon meglep, mivel én nem tudok róla, hogy ilyet írtunk volna bárkinek. Nem egy ügyfélnél működik Zentyal szerver, amit supportálunk és SOHA ilyen indokkal nem ráztunk le ügyfelet. Az általam ismert környezetekben működik a Zentyal akár magyar Windows szerverrel együtt vagy arról migrálva is.

Feltételezem, hogy jól csinálod, de azért javaslom nézz majd be az idén is folytatódó ingyenes, online Zentyal képzéseinkre, ahol többek között pont WIndows 2003 SBS migrálásáról is lesz szó a közeljövőben. Amint lesz pontos időpont az fent lesz a Zentyal.hu oldalon.