Author Topic: firebird probléma zentyal 4.0  (Read 1574 times)

sjuzer

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
firebird probléma zentyal 4.0
« on: November 15, 2014, 05:36:18 pm »
Firebird superservert szeretnék használni zentyal 4.0 alatt. Igazából nekem a 2.1.3-15185 verzió kellene amit le is töltöttem a firebirdsql.org ról (http://sourceforge.net/projects/firebird/files/firebird-linux-amd64/2.1.3-Release/FirebirdSS-2.1.3.18185-0.amd64.tar.gz/download).
Feltelepítem, majd fel kellene vinnem egy új felhasználót. Bemegyek az /opt/firebird/bin könyvtárba és nyomok egy  ./gsec –user SYSDBA –pass masterkey -add xxxx -pw yyyy
ezután hibaüzenet:
invalid parameter, no switch defined
error in switch specifications
Cannot attach to services manager
user name and password are required while attaching to the services manager
unable to open database

Próbáltam sysdba-val próbáltam hogy a jelszó csak masterke de sehogyse sikerül..

Itt el is akadtam ezért uninstall majd felraktam a legújabb firebird 2.5-super csomagot. Beállítom, hozzáadom a felhasználót sikeresen, majd tesztelném a kapcsolatot:
isql-fb

connect "localhost:/shares/xy/data/zzzz.gdb" user 'xxxx' password 'yyyy';

Majd jön a hibaüzenet:

Statement failed, SQLSTATE = 08001
I/O error during "open" operation for file /shares/xy/data/zzzz.gdb"
-Error while trying to open file
-Permission denied

próbáltam a sysdba masterkey párossal is..

A zzzz.gdb tulajdonosa a firebird felhasználó, 700 jog van rajta...

Lényeg hogy egy windows klienssel kel majd rácsatlakozzak persze ott is hibaüzenet bde adinistratorba (bde error 10014)

Mit rontok el, mi lehet a gond???

sjuzer

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: firebird probléma zentyal 4.0
« Reply #1 on: November 15, 2014, 06:03:43 pm »
ok. Azótta kiderítettem, hogy (jelenleg a letöltött 2.1.3-15185 fut) a 3050 -es portot be kell állítani ACCEPTre a firewall packet filterbe.
Azonban a firebird felhasználót azótta sem sikerült létrehozni, illetve a sysdba masterkey-ve sem csatlakozik a windows kliens, se az isql-fb utilty zentyal alatt