Author Topic: Zentyal 4.0 - új felhasználó felvétele - sikertelen  (Read 1684 times)

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal 4.0 - új felhasználó felvétele - sikertelen
« on: November 05, 2014, 11:29:15 am »
Sziasztok!

Nem tudom, futottatok-e már bele ilyenbe, friss zentyal 4.0 telepítés, egy usert sikerült felvennem, a többit már nem. Nincs ékezetes betű a felhasználói névben, a családi és kerersztnévben sem, nem rendelem hozzá csoporthoz, hozzáadáskor ezt a hibaüzenetet kapom:

"Sorry, an unexpected error has occurred

root command openchange_newuser --create --enable --mail gabor@zentyal-domain.lan 'gabor' failed. Error output: params.c:pm_process() - Processing configuration file "/etc/samba/openchange.conf" params.c:pm_process() - Processing configuration file "/etc/samba/shares.conf" Traceback (most recent call last): File "/usr/sbin/openchange_newuser", line 63, in <module> lp, creds, opts.firstorg, opts.firstou) File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/openchange/provision.py", line 156, in guess_names_from_smbconf assert(firstorg) AssertionError Command output: . Exit value: 1 at /usr/share/perl5/EBox/Sudo.pm line 240"


Alatta van kég gombom:

"Show technical details" és "Report problem"

Az elsőre kattintva kapok ilyet:

root command openchange_newuser  --create  --enable  --mail gabor@zentyal-domain.lan  'gabor'  failed.
Error output: params.c:pm_process() - Processing configuration file "/etc/samba/openchange.conf"
 params.c:pm_process() - Processing configuration file "/etc/samba/shares.conf"
 Traceback (most recent call last):
   File "/usr/sbin/openchange_newuser", line 63, in <module>
     lp, creds, opts.firstorg, opts.firstou)
   File "/usr/lib/python2.7/dist-packages/openchange/provision.py", line 156, in guess_names_from_smbconf
     assert(firstorg)
 AssertionError

Command output: .
Exit value: 1 at /usr/share/perl5/EBox/Sudo.pm line 240


A hibajelentést elküldtem a másik gombbal már két napja, de semmi reakció :(
Más hiba miatt már angolra állítottam a Zentyal webadmin felületét, így gyanítom, nem nyelvi probléma okozza ezt.

Van valami javaslatotok, ötletetek?


Update: Active directory and file sharing és Openchange modulok vannak csak telepítve, úgy látom, mintha az Openchange váltaná ki ezt a hibát...

« Last Edit: November 05, 2014, 11:31:01 am by Mono »

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - új felhasználó felvétele - sikertelen
« Reply #1 on: November 07, 2014, 09:08:22 am »
Újratelepítettem a Zentyal-t, ugyanúgy, mint először, most már nem jött elő ez a hiba. Bízom abban, hogy az időközben megjelent frissítéseket a telepítés során leszedte, azokkal együtt történt a telepítés és ez végleg megoldotta ezt a gondot. Elég kellemetlen lenne, ha egyszer csak "eljutna oda", hogy nem lehet többé felhasználót felvenni... :(