Author Topic: Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba [MEGOLDVA]  (Read 2285 times)

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba [MEGOLDVA]
« on: November 03, 2014, 12:58:58 pm »
Sziasztok!

Gondom akadt. Feltettem egy 4.0-ás Zentyal-t, Tartományvezérlő, Groupware modulokat választottam ki.
Felment szépen, hiba nélkül, frissítettem, változtatott mentések nincsenek.
Hitelesítésszolgáltató - Általános - bármi komolyabb dologba kezdenék, ide irányít, gondolom legyen tanúsítványom.
Öt mező van:
Szervezet neve
Országkód (elhagyható)
Város (elhagyható)
Állapot (gondolom állam, state angolul, pár verzióval korábban is megvolt már ez a félrefordítás....) (elhagyható)
Napok száma a lejáratig

Bármit és bárhogyan próbálok ide beírni, mindig ezt kapom felül piros alapon - és persze nem készül el:

"Érvénytelen érték: commonName: infostation szolgáltató tanúsítványa. A mező érvénytelen karaktereket tartalmaz. Minden ASCII alfanumerikus, és a következő nem alfanumerikus karakterek engedélyezettek: .?&+:-@* és a szóköz."

Hát... az első mezőbe ezeket próbáltam beírni cegnev, cegnev.hu, hagytam üresen is (persze elvileg nem lehetne, tudom)
A második mezőbe, országkód, alapból az US-t teszi, írtam már át HU-ra, hagytam US-en, nincs változás.
A város és állapot alapból "undefined" szöveggel van kitöltve, töltöttem már ki, hagytam beírva az undefined-et, hagytam üresen is, nincs változás...
A napok száma lejáratig mező 3650-el van kitöltve, próbáltam csak 365-re venni, de semmi....


Mit csinálok rosszul?
Ha nem csinálok semmit sem rosszul, akkor hogyan tudnám javítani, vagy megkerülni ezt a problémát?
« Last Edit: November 04, 2014, 06:41:27 pm by Krisztián Czakó »

julio

  • Guest

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba
« Reply #2 on: November 03, 2014, 02:49:54 pm »
Elképesztő!  :D - Angolul simán beveszi... :)

Köszi a tippet! 8)

Krisztián Czakó

  • Moderator
  • Zen Apprentice
  • *****
  • Posts: 25
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
    • Zentyal Gold Partner in Hungary
Re: Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba
« Reply #3 on: November 04, 2014, 06:15:49 pm »
A konkrét problémát az okozza, hogy bármit is írsz a szervezet nevéhez, ahhoz hozzáteszi eredetileg angolul, de a magyar nyelv beállításával magyarul, hogy "szolgáltató tanúsítványa" és közben a rendszerben az van beállítva, hogy nem tartalmazhat a mező ékezetes karaktereket. Sima fordítási hiba :(

Javítottam a fordításban (ahogy végre az állapotot is megyére). Mivel a kész telepítőben nem tudom kicserélni, így a következőket tudod tenni:
1. Amikor fent van az alap és elindult a grafikus telepítő, mielőtt belépsz a böngészőben, nyiss egy terminált!
2. A terminálban:
wget http://zentyal.hu/zentyal.mo
sudo mv zentyal.mo /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/zentyal.mo
sudo chown root.root /usr/share/locale/hu/LC_MESSAGES/zentyal.mo
3. Folytathatod a telepítést, mint rendesen.

Fejlesztők tudják, remélem rövidesen jön a javított nyelvi csomag :-)

Krisztián Czakó

  • Moderator
  • Zen Apprentice
  • *****
  • Posts: 25
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
    • Zentyal Gold Partner in Hungary
Re: Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba [MEGOLDVA]
« Reply #4 on: November 04, 2014, 06:42:01 pm »
A fenti parancsok természetesen a telepített rendszerben is működnek, ha a magyar nyelv fent van.

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 4.0 - Hitelesítésszolgáltató - hiba [MEGOLDVA]
« Reply #5 on: November 05, 2014, 12:35:37 pm »
Köszönöm szépen a tanácsot!