Author Topic: 3.0 > 3.4 migráció  (Read 2226 times)

dhary

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
3.0 > 3.4 migráció
« on: May 08, 2014, 02:17:32 pm »
Sziasztok!

Kiscég részére hoztam létre pár hónapja az akkor legújabb Zentyal 3.0-t és rá pár hétre persze jött is a következő verzió, de már azzal a migrálással is gondjaink adódtak és inkább hagytuk a 3.0-t futni tovább (backup-ból). Most újból megpróbálkoznék, de nyilván a 3.4-re való áttéréssel.
Semmi módját nem találtam annak, hogy új telepítés nélkül megoldjam a migrálást (minden próbálkozásra a samba modullal lettek gondok, de mindig sikerült más hibaüzenetet / hibaüzenet nélküli érdekes működést produkálni).
Amivel most próbálkozok: a meglévő 3.0 mellé húztam egy 3.4-est. Userek és csoportok szépen át is jönnek (Secondary DC). Amit viszont nem szeretnék lecserélni az a tanúsítványok (RADIUS-hoz és VPN-hez). Elég sokat kellene legyártani és mindenkinek kicserélni.. azt nem szeretném.
Van mód arra, hogy ezt valamilyen úton módon csak kimásolom a régiről be az újba?

Ha egyéb beállításokat is lehetne ilyen export import módszerrel átvinni az még szuperebb lenne, de mondjuk abba még halnék bele, ha csak nekem kéne ezzel dolgozni, a kollégáknak nem szeretnék kellemetlenséget okozni azzal, hogy begyűjtöm a laptopokat és telefonokat, hogy tanúsítványt cseréljek..

Köszi

toby0501

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #1 on: May 09, 2014, 10:51:51 am »
Hasonló problémával küzdök én is egy iskolában, 3.0-ról 3.2-re frissítés nem megy, itt egy darabig foglalkoztak is a problémával, azóta viszont semmi. Frissül 3.2-re, utána a konfigurációt nem lehet menteni, mert az s4sync kibukik annál a samba user nélküli felhasználónál, ami egy másodlagos domain controller létrehozásakor keletkezett asszem.
Ha a frissítés neked is hasonló probléma miatt nem ment, írhatnál te is a trackerre, hátha a több információ segítség nekik.

dhary

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #2 on: May 09, 2014, 02:15:07 pm »
Szia!

Köszi a reakciót. Ma még eszembe jutott valami, de nem volt időm végigvinni a folyamatot és a hétvégére elutazok, de jövőhét elején tuti ezzel fogok kezdeni:

3.0 System export config  és azt a 3.4 -be betölteni nem lehet az apache modul miatt, erre próbáltam egy olyat, hogy a generált tar.gz-ben a modules fileban kiszedtem a webserver-t. Mivel nem használjuk ezt a modult engem annyira nem vág földhöz, ha azok a beállítások nem jönnek át. Persze a többi modult feltelepítem, csak nem konfigurálom, így legalább hibaüzenet nélkül be tudom importálni.
Befejezni nincs már időm így nem tudom mennyire lesz ez működőképes, de remélem jó lesz :)

toby0501

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #3 on: May 09, 2014, 03:16:25 pm »
Ne is fáradj vele, próbáltam, a users modult (megint samba..) nem tudja konfigurálni, gondolom lényeges eltérések vannak a 3.0-ban exportált adatok és a 3.4-hez szükséges adatok között.

dhary

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #4 on: May 13, 2014, 11:11:23 am »
Igen sajnos ez így van, látom a log-ban, hogy samba bűvészkedésnél elszáll a mutatvány.
Most írtam egy másik gondolatot az angol nyelvű szekcióba, hogy van-e arra lehetőség, hogy csak a nekem ominózus modulokat exportáljam ki (CA, VPN, RADIUS, DHCP) de a sambát ne. Secondary DC-ként le tudom húzni a 3.0-ról a felhasználókat és a csoportokat, ezért nem is kéne nekem ennek az export/importja, de ilyen opció alapból nincs a rendszerben..

toby0501

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #5 on: May 13, 2014, 03:23:42 pm »
Nem akarom elvenni a kedved semmitől, de nekem a 3.2-es Secondary DC rosszul vette át a csoportokat, hiányoznak belőle felhasználók.. Mivel iskoláról van szó, így nagyjából 800 user van és nem túl kellemes megtalálni a hiányzókat, szóval nálam ez az alternatíva sem játszik.
Elég lehangoló, hogy pont azzal vannak problémák, ami miatt az ember használja. :)

VorosGabor

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #6 on: September 02, 2014, 11:06:55 am »
A CA-t utoljára 2.2 alól másoltam hasonló okok miatt.

Akkor simán átmásoltam (természetesen jogosultságokkal együtt) és tökéletesen működött.
Egy próbát megér, ha van rá tesztkörnyezeted.

reaven5566

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: 3.0 > 3.4 migráció
« Reply #7 on: November 06, 2014, 08:52:45 am »
Sziasztok,

Valaki tudna nekem segíteni hogy tudnám megoldani a jelszó cserét a régi User corner-hez hasonlóan?
Are you worried about 156-915.76 free exam questions - braindumps.com exam CISCO preparation? We offer up-to-dated wikipedia