Author Topic: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN  (Read 2037 times)

billgateska

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« on: October 22, 2013, 10:54:02 pm »
Sziasztok!
A következő a gondom. Adott egy Zentyal 3.0-s szerver, ami tűzfalként, tartományként, radius hitelesítésként (tanúsítvánnyal) tökéletesen működik. Szerettem volna beüzemelni a VPN hozzáférést is de nem sikerül. Elvileg mindent rendesen beállítottam, milyen tartományba kerüljön, tanúsítvány ... Utána letöltöttem windows kliensre az openvpn csomagot. Rendszergazdaként futtatva létrejön a kapcsolat, azonban nem tudok egyetlen egy gépet sem elérni a hálózatban. Igazából csak egyre lenne szükség! Ehhez kérnék segítséget!
Köszönettel: Bill Gates K.A.

papp lászló

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 49
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« Reply #1 on: October 23, 2013, 12:04:16 pm »
Szia billgateska!

Mit értesz az alatt. hogy "Rendszergazdaként futtatva létrejön a kapcsolat, azonban nem tudok egyetlen egy gépet sem elérni a hálózatban"?

Mármint a kliens PC rendszergazda fiókjából?

Átnézted a Kliensek tűzfalát?
Ha minden jó és mégsem találod a probléma okát, akkor javaslom a linuxakadémia ingyenes videoit. Azokban lépésről lépésre szerepel a VPN beállítás.
Bocs, ha okoskodtam
papp

billgateska

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« Reply #2 on: October 23, 2013, 04:16:22 pm »
Kedves László!
Tehát rendszergazdaként futtatom az OpenVPN-t a kliens gépen. Mert ez kikötés is volt. A kapcsolat létrejön a szerverrel, megkapom az ip címem, viszont a hálózaton belül egyetlen gépet sem tudok elérni, tehát a megosztott mappákat nem látom, még pingelni sem tudom! A kliensen ami amúgy Win7 x64 kikapcsoltam a tűzfalat is, és a szerveren elméletileg minden jól be van állítva! A zentyal.hu oktatóvideóit már megnéztem, de azok között nem volt VPN. Más ötlet esetleg?
Bill Gates K.A.

papp lászló

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 49
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« Reply #3 on: October 24, 2013, 10:08:52 am »
Köszi a korrekt választ!
Pedig úgy emlékeztem, hogy van fent video. Valahogy ez nekem akkor is tűzfal problémának tűnik. Utánanézek a mélyebb bugyraimban valamelyik gépen, hátha találok valami okosat.

papp lászló

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 49
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« Reply #4 on: October 24, 2013, 04:46:17 pm »
Ezt a hírlevelet kaptam:
Szerintem ez most aktuális.

Szia!

A hálózatod biztonságos, távoli elérésére sok VPN megoldás létezik. Van, amelyiket nehéz beállítani és van, amelyiket könnyű. Van, amelyik valódi biztonságot ad és van, ami csak a biztonság látszatát.

Az OpenVPN egy a sok megoldás közül. Amiben kiemelkedik, hogy ez a kedvencem. Többek között azért szeretem, mert könnyű beállítani (szerver és kliens oldalon egyaránt) és valódi biztonságot nyújt.

Október 29-én 18:00-tól egy ingyenes, online képzésen mutatom meg neked, én hogyan készítek VPN kiszolgálót az OpenVPN segítségével. Megmutatom mit és miért csinálok: létrehozok élőben egy teljes VPN szervert. Közben elmondom a saját gyakorlati tapasztalataimat és tippeket is adok a beállítások finomhangolásához.

Tarts velem és szerezz egy biztos alap tudást a saját VPN kiszolgálód elkészítéséhez! Jelentkezz most!

Az online képzésen könnyen részt tudsz venni: nem kell utaznod, csak a böngésződre és internet kapcsolatra van szükséged a részvételhez. A megosztott képernyőn követheted a lépéseket, melyekhez bő magyarázatot is kapsz. Ha pedig kérdésed van menet közben, azt könnyen felteheted szöveges üzenetben és azonnal kapsz választ is. A képzésen Linux, MacOS és Windows alól is részt tudsz venni, vagy használhatod mobil készülékedet (Android és iOS alól is beléphetsz).

Jelentkezz most!

Üdv,
Czakó Krisztián

ui: Amikor ezt a levelet írom már csak 50 szabad helyünk van az ötszázból. Csatlakozz ahhoz a 450 emberhez, aki már jelentkezett!

billgateska

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0 VPN és OpenVPN
« Reply #5 on: October 26, 2013, 03:23:59 pm »
Megkaptam én is és jelentkeztem, de itt nem a Zentyal VPN-ről lesz szó, hanem úgy általánosságban. Remélem ez megoldja majd a problémám, mert az előző nagy gondom egy radius server kialakítása volt, ami röpke 2 hónapomba került, mire olyan lett, amilyet szerettem volna. Tuti valami apró trükk lehet a VPN-s dologban, mint a radiusnál is volt! Csak meg kell találni! Azért köszönöm a segítséged!