Author Topic: Zarafa  (Read 1801 times)

m_pali

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 40
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Zarafa
« on: September 15, 2013, 11:59:25 am »
Sziasztok .

A zentyal alatt a zarafa alap esetben a mysql -be dolgozik (ha jól tudom). Hogyan lehet beállítani azt, hogy mappába tegye a levelet?


Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zarafa
« Reply #1 on: September 15, 2013, 03:32:52 pm »
Szia!

Nem jól tudod. A Zarafa könyvtárakba menti a leveleket, gzip formátumba ment minden levelet. A default helye a /var/lib/zarafa könyvtárban van, ide készít egy több szintű könyvtárrendszert, ebbe helyezi el - szerintem random módon - a különböző leveleket.
Tehát nem úgy, mint a "mezei" IMAP teszi, mailboxonként egy-egy könyvtárral.
SQL-ben "csak" a levelek fájl nevei, indexei, egyéb paraméterei szerepelnek, elősegítve ezzel még az összetett keresés gyors elvégzését is.

m_pali

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 40
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Zarafa
« Reply #2 on: September 24, 2013, 08:21:41 am »
Szia!

A zarafát nem nagyon ismerem ilyen szinten, de hallottam hogy "rá lehet venni" valahogy, hogy az IMAP hoz hasonló könyvtárstruktúrát használjon (ha igaz). Ez érdekelne.

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zarafa
« Reply #3 on: September 26, 2013, 09:31:39 am »
Szia!

A zarafát nem nagyon ismerem ilyen szinten, de hallottam hogy "rá lehet venni" valahogy, hogy az IMAP hoz hasonló könyvtárstruktúrát használjon (ha igaz). Ez érdekelne.

Hát lehet, erről nem tudok sokat. Amúgy mi szükséged rá? IMAP porton neki tudsz menni bármilyen mail klienssel a Zarafa-nak, van webmailje is, így konkrétan a maildir formátumban való tárolásnak nem látom értelmét. Hacsak nem váltanál át (vissza?) később mégis normál IMAP környezetre. Azt viszont megteheted egy mail kliens programmal is, beállítod az új, leendő IMAP fiókodat másodlagosnak és áthúzod a leveleket.
Ami még jópofa a Zarafa mail tárolásában, hogy minden egyes levelet gzip formátumban tárol, így már maga a postafiók letárolása is kevesebb helyet emészt fel.

canna3is

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zarafa
« Reply #4 on: December 15, 2013, 03:39:14 pm »
Sziasztok
3.2 alatta az SSO zarafával nem megy még?
Ha sso-val próbálom akkor internal server errort kapok. Anélkül be tudok lépni és minden jó.