Author Topic: Domain és aldomain probléma feloldása  (Read 2344 times)

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Domain és aldomain probléma feloldása
« on: April 22, 2013, 10:11:31 am »
Az a helyzet, hogy ven egy hivatalosan bejegyzett cegneve.hu domainunk.
Ehhez a domain fentartónál (aki a dns1 és dns2 szolgáltatást is adja hozzá) az akarmi.cegneve.hu, a valami.cegneve.hu és a level.cegneve.hu meg még vagy 3-at a mi külső IP-címunkre irányíttattunk. maga a cegneve.hu a szolgáltató szerverére van irányítva, mert ők adják a www.cegneve.hu mögé a tárhelyet és a mail.cegneve.hu mögé a levelezőszolgáltatást.
Ezeket én meg is szeretném tartani így ahogy van, de az aldomainek mögött eddig a mi szerverünkön élő szolgáltatás volt.  főleg web, de a @level.cegneve.hu tartományban levelező szolgáltatás is.
Én felvettem a Zentyal-ban a levelező virtuális tartománynak a level.cegneve.hu-t, meg virtuális WEB szervereknek a valami.cegneve.hu és az akarmi.cegneve.hu-t erre ő, a dns szolgáltatásokba fevette a cegneve.hu domaint az összes lokális IP-címmel. Így elérhetetlen a www.cegneve.hu is, mert visszamutat a saját lokális IP-címekre.
Kitöröltem a cegneve.hu-t a DNS tartományokból, majd felvettem egy eddig kifelejtett utolag.cegneve.hu tartományt a virtuális web-szervekhez és ismét bekerült a virtuális domainek közé a DNS szolgáltatásoknál a cegneve.hu domain.
Eddig az xy.cegneve.hu domainek nem voltak belső DNS-el feloldva, így a belső hálóról is a külső IP-cím alapján értük el, bár erre csak tszt céljából volt szükség, elvégre azért szolgáltatnak a külső IP-címen, hogy kívülről lássák!
Szóval az a problémám, hogy így a belső hálóról a helyben fel nem oldott *.cegneve.hu tartományok nem láthatóak.
Valaki tudja a megoldást?
« Last Edit: April 25, 2013, 10:40:05 am by dejo »
Dezső József

zeta

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 31
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: Doman és aldomain probléma feloldása
« Reply #1 on: April 24, 2013, 01:39:32 pm »
latom senki sem valaszolt, lehet hogy a bonyolult megfogalmazasod miatt.

probald meg torolni az adott domain beallitasanal az osszes ip cimet (Domain IP Addresses) (ez a felsorolas biztositja, hogy a domain.tld milyen ip cimen erheto el, ha nincs ra szukseged, akkor torold mindegyiket, ha azt szeretned hogy a domain.tld a www.domain.tld-re mutasson, akkor ird be oda annak az ip cimet.
a helyben fel nem oldott cimeket szinten felveheted (Gepnevek) pl www ip cimehez add meg a szolgaltato altal biztositott tarhely ip cimet.

Viszont, ha sokkal tisztabban-atlathatobban akarod megoldani a domain kerdest, akkor en atvennem a domain kezelest sajat hataskorbe es a szolgaltatotol csak a masodlagos dns szolgaltatast igenyelnem, igy nem kellene a szolgaltatoval szarakodni rekordvaltoztatasnal, konzisztens lenne a domain (bentrol/kintrol ugyanazt a valaszt kapnad ugyanattol a szervertol)

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Doman és aldomain probléma feloldása
« Reply #2 on: April 25, 2013, 10:38:48 am »
Köszi.
Most azt csináltam, hogy átírtam a cegneve.hu domaint a DNS szolgáltatásoknál a szerevrneve.cegneve.hu-ra. Ahol a szerevrneve a Zentyalt futtató szerver neve, így pont jó címre mutat a feloldás. Most egyelőre úgy tűnik, már nem akarja önállóan is felvenni a cegneve.hu-t.
Ez még friss állapot ezért nem írtam le mint elkerülőmegoldást.
Dezső József

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Domain és aldomain probléma feloldása
« Reply #3 on: April 25, 2013, 11:19:53 am »
Sajnos ez sem tökéletes megoldás, mert egy újabb virtuális web kiszolgáló felvételekor megint létrehozta a cegneve.hu domaint a helyi DNS kiszolgálóban. Amit természetesen töröltem.
Végül is nem túl gyakran kell virtuális webszervereket felvenni! De nem szabad elfelejteni, hogy a virtuális szerverekkel történő babrálás után a DNS szolgáltatásra is rá kell nézni!
Dezső József

Tibor Balázs

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +2/-0
    • View Profile
Re: Domain és aldomain probléma feloldása
« Reply #4 on: June 03, 2013, 02:32:10 pm »
Nem az a jó megoldás ilyenkor, hogy cegnev.lan domaint használsz belső hálózaton?
Ekkor nincs ilyen gond és a DNS maradhat a külső szolgáltatónál.

c

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Domain és aldomain probléma feloldása
« Reply #5 on: June 17, 2013, 11:08:05 am »
A belső hálón a cegnev99.lan tartományt használjuk. A virtuális webkiszolgálás miatt kell felvennem a valami.cegneve.hu virtualis hostokat de ezután a belső DNS-be mindig felveszi a cegneve.hu tratományt a szerever saját IP-címeire irányítva.
Egyelőre elfogadtan, hogy virtuális host felvétele, módosítása után a belső DNS feloldásból ki kell törölnöm a cegneve.hu-t. Szerencsére más esetben nem csinál ilyen önműködő bejegyzést a DNS hostok közé!
Dezső József