Author Topic: Zentyal virtuális gépen  (Read 2217 times)

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal virtuális gépen
« on: April 05, 2013, 12:11:48 pm »
Zentyalt akarok használni vállalati AD-ként.
A Zentyalt szeretném virtuális gépen futtatni. Virtuális környezetet a Proxmox-al oldanám meg. (Proxmox-on OpenVZ rendszert is lehetne futtatni így pl. publikus FTP-t és WEB kiszolgálót azokkal oldanám meg.)
Jelenleg van 2 db Dell PowerEdge T410-es szerver mind a kettő host-gép lesz amiken már fent van a Proxmox és clusterbe is vannak kapcsolva. A közös tárterületet egy NetApp FAS2220 SAN biztosítja.
A HA funkciót egyelőre nem állítottam be. Azaz sem terheléselosztás céljából, sem meghibásodás esetén nem teszi át a virtuális gépet a másik hostra, ezt ha szükséges kézzel tudom megtenni.
A Zentyal ezen a rendszeren futna, de úgy, hogy az adatok ne a rendszer virtuális lemezén legyenek. A rendszer lemeznek gondolom 100GB elég lehet.
Az adatokat viszont a Zentyal fájlrendszerébe csatolt "külső" lemezekre tenném. A /hom-ot viszonylag egyszerű külön lemezre tenni, de a leveleket és a Zarafa adatait is jó lenne a másik lemezen tartani, vagy ugyanott ahol a /home is lenne vagy egy harmadik diszken. No ezt hogy lehet beállítani?
Az adat lemezek nem valós és nem virtuális diszkek lennének, hanem vagy nfs-sel exportált megosztás vagy iSCSI lemez.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy mely adatokat kellene illetve lehetne az adatlemezre tenni és ezt hogy lehet megtenni?
Nem igazán szeretném a teljes /vart kitenni az adatlemezre!
Dezső József

levideo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal virtuális gépen
« Reply #1 on: April 08, 2013, 12:26:30 pm »
A /var partíciót tedd iSCSI-re. Ebben tárolódnak /var/lib/mysql  a levelek SQL alatt (Zarafa), illetve a /var/vmail -alatt (IMAP/POP3).
A csatolmányok : /var/lib/zarafa (Zarafa)

NFS-sel én is próbáltam, de nem az igazi. Inkább iSCSI.

dejo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal virtuális gépen
« Reply #2 on: April 08, 2013, 02:10:42 pm »
Próbálkoztam telepítés közben a /var-t és a /home-ot egy-egy iSCSI lemezre tenni. Igazából a két iSCSI-t összefűztem egy volumegroupra és 3TB /hom illetve 1TB /var logikai kötetet adtam nekik.
A telepítőt alig tudtam rávenni, hogy de bizony ott van az a két lun az adott IP-című SAN-on, míg végül a telepítés közben konzolon kiadott következő parancsok látszólag segítettek:
sudo iscsiadm -m node --logout
sudo iscsiadm -m node --login
Ezen kívül minden más maradt a virtuális gép által adott virtuális diszken.
Újrainduláskor meg odáig sem töltött be hogy át tudjak váltani egy konzolra megnézni, hogy mi a baja.
Dezső József