Author Topic: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma  (Read 2375 times)

tipeter

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« on: March 03, 2013, 01:43:25 pm »
Sziasztok!

Feltelepítettem a Zentyal 3.0-t úgy, ahogy a videókon látható.
A felállás a következő:
- adott egy router/gateway (Zentyal 3.0)
- adott egy fileserver (Zentyal 3.0) 2 hálókártyával, external+internal, 192.168.1.2 external, 10.0.0.254 internal

A belső háló a fileserveren keresztül kapja a netet, ez funkcionál DNS és DHCP szerverként is. NTP szinkronizáció beállítva, elvileg mindennek működni kellene.
DNS-t többször is ellenőriztem, és végigolvastam minden ide vonatkozót + thejonasnet Youtube-videói is megvoltak :)
A domain testdomain.lan, a fileserver hostneve fs01.

Tehát a rendszer:  INTERNET ---> gateway ---> fileserver ---> LAN

Létrehoztam 3 felhasználót: admin, zenuser, zentest
Létrehoztam 1 csoportot: testgroup
Az admin felhasználó csak a "Domain Admins" csoport tagja.
A zenuser a testgroup csoport tagja.
A zentest felhasználó nem tagja egy csoportnak sem.

Windows 7 alatt a testdomain.lan tartományhoz csatlakozna, de csal a zentyal beépített Administrator- felhasználójával tudom hozzáadni.
Az általam létrehozott admin felhasználóval nem megy, hiába tagja a "Domain Admins" csoportnak.

A felhasználók home-könyvtára tallózható, de semmi más nem. Minden megosztott könyvtár látszik, de nem lehet belépni, csoporthoz tartozástól függetlenül.
Pl. a zentyal_kozos -nevű megosztás írható/olvasható a testgroup számára, és zenuser a testgroup tagja, mégsem tud belépni a megosztásba.

Gyakorlatilag csak a home-könyvtárak tallózhatók.

Ezekből arra következtetek, hogy valami nincs rendben a csoport-hozzárendelésekkel.

Lenne ötletetek? Lassan feladom... :(

Szemy

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +0/-1
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« Reply #1 on: March 05, 2013, 09:58:38 am »
Logok mit mondanak ?
nekem volt ilyen gondom mikor config fájlba a Saját könyvtárak ékezeteibe kötött bele egy stubs/samba/smb.conf megoldotta a dolgot.

tipeter

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« Reply #2 on: March 05, 2013, 04:10:27 pm »
A logokból annyit tudtam kihámozni, hogy a kerberos autentikáció rendben lezajlik, viszont mintha a samba nem tudná csoporthoz kötni a felhasználót.
A telepítést angol nyelvvel végzem, korábban is mindig így tettem mert voltak már gondok.
Ékezetes betűket még a megjegyzésekben sem használok, sőt, már szóközt sem; helyette _ karaktert :)
Az a baj, hogy korábban ilyen mélységben nem kellett belemásznom a samba működésébe, egyszerűen csak ment minden rendben :)

Odáig jutottam, hogy virtualboxban létrehoztam egy guest-ek közötti belső hálót, 4 géppel: 1 zentyal routerként, 1 zentyal fileserverként, 1 Win7 kliens és 1 WinXP Pro kliens.
Lepróbáltam úgy is, mint az első hozzászólásomban, hogy a fileserveren keresztül kapják a netet a kliensek; és kipróbáltam úgy is, hogy a fileserver a kliensekkel együtt lóg a belső hálón, de ő a DNS és DHCP server; semmi siker.

Minden működik, tudok csatlakozni a tartományhoz, de csak a home könyvtárak tallózhatók.

Ja és még mindig megvan a legfurcsább probléma: hiába teszem bele bármelyik felhasználót a Domain Admins csoportba, csak az Administrator felhasználó tudja a gépeket hozzáadni. Itt sem veszi figyelembe a csoportot.

tipeter

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« Reply #3 on: March 07, 2013, 03:05:09 pm »
Ma frissítettem az aktuális VirtualBox tesztrendszeremet, és a probléma megoldódott (core 3.0.15).

Azért annyit megjegyeznék, hogy a Zentyal fórum magyar szekciójában még soha nem kaptam választ semmilyen kérdésemre.
Kicsit olyan, mintha csupán ügyféltoborzóként funkcionálna egy bizonyos eléggé erőszakos marketingtevékenységet folytató vállalkozás számára.

Szomorú ez egy elsősorban opensource rendszer esetében...  :(

julio

  • Guest
Re: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« Reply #4 on: March 08, 2013, 08:06:29 am »
+1

(sokan csucsulnek itt a sajat kis "titkaikon"...)
« Last Edit: March 08, 2013, 08:09:20 am by julio »

levideo

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 44
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal 3.0.14 PDC felhasználó és csoport probléma
« Reply #5 on: March 08, 2013, 12:23:47 pm »
Nekem is van itt 2-3 kérdésem, amihez még hozzászólni sem hajlandók ....
« Last Edit: March 12, 2013, 12:09:54 pm by levideo »