Author Topic: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma  (Read 2537 times)

veresh

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« on: February 25, 2013, 02:29:58 pm »
Sziasztok!

Kb. 2 hete vettem észre, hogy a Zentyal 2.2 -n a HTTP Proxy naplózása a webes felületen nem jelenik meg. Telepítettem a Zentyal 3-as verziót, de a hibajelenség ott is jelentkezett. Most beállítottam egy másik gépet, friss Zentyal 2.2 telepítés, de sajnos a hiba ott is jelen van.

Egy kicsit részletezem a környezetet.
  • Az érintett Zentyal 3-t átjárónak transzparens Proxynak használom / használtam, két Külső és egy Belső hálózati kapcsolat van.
  • Van néhány tűzfalszabály beállítva: belső hálózatból ki és mit érhet el a Zentyalon, a belső hálóból ki és milyen portra mehet ki, illetve néhány port forward szabály is be van állítva, pl, hogy kívülről elérhető legyen a weboldalunk, ami a belső hálózatban van.
  • A HTTP Proxy-ban két szűrőprofil van létrehozva: tanarszuro és tanuloszuro. Mindkét szűrő esetén használom a Shallalist listát, 5-15 kategória van tiltva.
  • A naplózásnál a HTTP Proxy, az Események és a bwmonitor van bekapcsolva.
  • Az alábbi csomagok vannak telepítve: http://pastebin.com/PtK44EGH

És a hibajelenség:
  • Napközben semmi probléma sincs, szépen megjelennek a webes felületen a HTTP Proxy forgalmi adatok.
  • Viszont minden reggel kb. 8 óra tájt megszűnik a webes felületen a HTTP Proxy naplózása, onnantól kezdve nem látszanak a meglátogatott oldalak.
  • A squid saját naplóállományaiban továbbra is gyűlnek az adatok, ott megjelennek a proxyval lekért oldalak.
  • Ha újraindítom a webes felületen a HTTP Proxyt és a Log modult, akkor újra megjelennek a forgalmi adatok, de másnap reggel újra megszűnik a naplózás.
  • Érdekes módon a /var/log/zentyal/zentyal.log fájlban semmi hibára utaló jel nincs.

Nézegettem a logokat és a következőre jutottam, a hibát a következő 3 dolog idézi elő: squid, dansguardian és a reggeli logok forgatása.

Néhány naplóállomány a hiba előfordulásakor:

Ha a Zentyal webes felületén újraindítom a Log és HTTP Proxy modulokat, akkor a webes felületen újra megjelennek a Proxy statisztikák, de csak attól az időponttól, amikor a két Zentyal modult újraindítottam. És nincs is semmi probléma a Proxy naplózással másnap reggelig.

Azért gondolom, hogy a naplóállományok forgatása is bezavarhat, mert mindig reggel jelentkezik a hiba, amikor a logok forgatása történik, és az /var/log/squid3/external-cache.log fájl csak akkor jön létre, ha a Log és Proxy Zentyal modulokat újraindítom, úgy látom, hogy addig a /var/log/squid3/external-cache.log.1 fájlba kerülnek a logok.

A hiba Zentyal 2 és 3 verzió esetén is jelentkezik, a rendszer frissítve van.

Találkozott valaki ezzel a hibajelenséggel?
Kérlek nézzétek már meg, hogy nálatok akár Zentyal 2 vagy 3 alatt a webes felületen transzparens Proxy esetén rendesen naplóz-e.

Veres Sándor

julio

  • Guest
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #1 on: February 25, 2013, 05:26:25 pm »
Nekem ugyanez a gondom.
Minden nap kb.: 8h-kor leall a logging a logrotate utan.
Az altalam hasznalt megoldas:

http://forum.zentyal.org/index.php/topic,13113.0.html

veresh

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #2 on: February 25, 2013, 07:48:39 pm »
Köszönöm a linket!
"Megnyugtattál", már azt hittem, hogy én állítok be valami speciális paramétert, amitől a Zentyal kiakad.

Látva a te log részletedet, szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a squid, dansguardian, logrotate (vagy anacron) hármas a ludas.
Amint látom nálad is telepítve van a squid, és a logban látszik is, hogy leállt. Ha megnézted az én logjaimat, akkor valamelyikben látszik, hogy a dansguardian panaszkodik, hogy nem érhető el a squid.

Nálam is leáll a tűzfal naplózás is amikor be volt kapcsolva, de ezt már nem is akartam írni.

Egy levelezőlistán írták, hogy náluk tökéletesen megy (vagy lehet, hogy csak nem veszi észre, hogy nem naplóz).

Jelentetted a hibát hivatalos csatornán?
Vagy megtaláltad esetleg a hiba leírását máshol is?

julio

  • Guest
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #3 on: February 25, 2013, 10:17:20 pm »
Tegnap újrahúztam a szerveremet, természetesen kifelejtettem a plussz parancsot.
Láss csodát, most nem állt le reggel a naplózás!  :D

A jelenség ugyanaz volt mint nálad.
Többször is próbálkoztam, kivenni az extra parancsot,
remélve valamelyik frissítés kijavította a hibát, de nem.

Sajnos a te logjaidban sem találom a hibát ami okozhatja a naplózás leállását.

Szerintem nyiss neki egy Bug-Ticket-et...
« Last Edit: February 25, 2013, 10:38:50 pm by julio »

julio

  • Guest
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #4 on: February 26, 2013, 10:15:53 am »
A csoda csak egy napig tartott, ma ismet leallt 7:48-kor, este atnezem a logokat...
A következö parancs utan ismet elindult:
Code: [Select]
sudo /etc/init.d/zentyal logs restart

veresh

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #5 on: March 14, 2013, 11:28:34 am »
Nálam most egy régi "szerveren" fut a Zentyal 2.2.7-es verziója.
Érdekessége, hogy amikor hadrendbe állítottam, akkor kb. 2-3 napig jelentkezett a naplózás leállás, reggelente webes felületről újraindítottam a Log modult (az általad javasolt logs restart sort nem használtam), és kb. 10 napja öngyógyulás történt, mert azóta szépen fut és nem áll le a Log modul.

Rejtély számomra!

julio

  • Guest
Re: Zentyal HTTP Proxy naplózás probléma
« Reply #6 on: March 14, 2013, 11:01:46 pm »
Sajna a 3.0.x nálam még mindíg leáll  :-\
Azon gondolkodtam, hogy lehet-e összefüggés a hiba és aközött,
hogy nem vagyok a bejelentkezve a Zentyal Subscription-ra.