Author Topic: Levelező szerver készítés (Zentyal 3.3)  (Read 2234 times)

billgateska

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Levelező szerver készítés (Zentyal 3.3)
« on: June 22, 2014, 10:51:56 am »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyan lehet valós levelező szervert készíteni zentyal 3.2 vagy 3.3 környezetben úgy, hogy ne csak a letöltse a leveleket külső fiókokból, hanem nem virtuális hanem létező domain fiókjait is kezelje. Konkrétan egy kis cég levelezését szeretném átültetni zentyal rendszer alá úgy, hogy a meglévő domain.hu alatt lévő postafiókjainak a leveleit letöltse a szerverről a helyi zentyal szerverre és a kliensek onnan sync-eljenek imapon keresztül, de a leveleket ne csak helyi felhasználóknak lehessen elküldeni, mert virtual domain esetén csak így működik!
Köszönettel: BillGatesKA

freesoul

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Levelező szerver készítés (Zentyal 3.3)
« Reply #1 on: June 26, 2014, 02:44:34 pm »
Hali

Elvileg a Zentyal egy natív exchange szerver is lehetne, de gyakorlatilag még nem működik. Szerintem éles környezetben még nem célszerű használni.
Ha ingyenes megoldást akarsz levelezésre akkor én a Zimbra free open source verziót ajánlom, még saját levelező kliense van ami ingyenes, Z-push-al(szintén free open source) még activesync-et is adhatsz neki, és akkor mobileszközökön is menni fog a levelezés , calendar stb szinkronizálás.

http://www.zimbra.com/
http://z-push.org/

billgateska

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Levelező szerver készítés (Zentyal 3.3)
« Reply #2 on: June 29, 2014, 11:48:34 pm »
Szia!
Köszönöm a válaszod, utána fogok nézni, de amúgy én nem az openchange-re gondoltam, hanem a már régebbi Zentyal-okban létező mail modulra. Hogy ott lehet-e létező domain postafiókjait üzemeltetni. Mert csak úgy tudtam beállítani jelen esetben, (3.2, 3.3) hogy hiába vettem fel a saját domain-emet virtuális domain-nek, küldeni csak olyan címre engedett, amilyen felhasználó fel van véve a rendszerbe. Vagy a második, hogy smtp-nek sajátot állítottam be, nem a szervert, így a levelek elmentek. POP3 és IMAP esetében csak SSL-lel tudtam csatlakozni a szerverhez (Thunderbird). Így a webmail nem ment, mert sajnos levélküldésnél a szerver beállíátsait használná, de mindig azt a hibát dobta, hogy a virtuális email cím nem létezik a táblában. Itt buktam meg! Erre van-e valami ötlet, vagy ez a mail modul ennyit tud. Külső postafiók letöltését beállítottam, azzal nem is lenne rossz. Mivel dovecot és postfix van alatta gondolnám, hogy valós levelező szerver készítésére is alkalmasnak kellene lenni! Tehát a cél, hogy egy meglévő domain-em 3 email címét saját magam manageljem. Így mentéseket tudok készíteni ....
Válaszodat megköszönve, BillGatesKA