Author Topic: Frissítés parancssorból?  (Read 1939 times)

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Frissítés parancssorból?
« on: December 08, 2012, 01:48:20 pm »
Sziasztok!

Nekem úgy tűnik, van olyan csomag, mely a Zentyal WEB-es admin felületéről sosem lesz frissíthető. Nálam jóval hozzáértőbbektől érdeklődtem régebben, lehet-e, érdemes-e, szabad-e a jól bevált apt-get, vagy aptitude-os frissítést használni. Azt a választ kaptam, hogy nem javallott, előbb-utóbb megjelenik majd az admin felületen is, mint elérhető frissítés, inkább onnan tegyem.
Kb. két hete van egy csomagom, mely sosem frissül az admin felületről, nem is látszik, mint frissítés, de a konzolban folyamatosan ott van: "zenbuntu-desktop".

Kérdés: merhetem-e az apt-get upgrade-et kiadni akkor, ha csak olyan csomagok telepednének így, melyek már szembetűnően jó ideje szeretnének frissülni, de a WEB-es felületen sosem látni őket?

Tibor Balázs

  • Zen Apprentice
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +2/-0
    • View Profile
Re: Frissítés parancssorból?
« Reply #1 on: December 10, 2012, 08:39:34 am »
Hello!

Tényleg igaz az, hogy a webes admin felület az elsődleges. Az is igaz, hogy nem minden frissítendő jelenik meg azonnal.
Persze az is igaz, hogy futottam már bele olyanba, hogy csak a kézi upgrade segített rendbetenni a csomagok állapotát.
Nem lehet, hogy az általad említett csomag csak egy úgynevezett meta csomag? Önmagában semmit se tartalmaz, csak a függőségeket rántja magával. Általában az ilyen a kényelmet szolgálja. Ha kézzel frissíted sem okozhat gondot.

Tibor

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Frissítés parancssorból?
« Reply #2 on: December 10, 2012, 11:32:25 am »
Hát gondolom ez nem egyedi, azok körében akik Zentyal-t használnak és kiadnak egy apt-get update, majd apt-get upgrade parancsot, látszódnia kell ennek a frissítésnek, de a weben mégsem látszik, napok óta.
Mindenesetre frissítettem így, kézzel, ha nem kellett volna, majd kiderül. Remélem gondot nem okoz majd  8)