Author Topic: Mysql root jelszó? [SOLVED]  (Read 3556 times)

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Mysql root jelszó? [SOLVED]
« on: December 07, 2012, 05:09:08 pm »
Sziasztok!

Jelenleg 3-as Zentyal-t és a hozzá járó Zarafa-t használom. Eljutottam oda, hogy ideje lenne egy automatikus mentést kialakítani a gépen.
Ennek egy részét a MySQL mentése tenné ki, mysqldump-al gondolnám.

Kis testi munkával megtaláltam a Zentyal és a Zarafa adatbázisainak jelszavait tartalmazó fájlokat. Ha valakinek ez segítség lehet a későbbiekben:
- Zentyal: /var/lib/zentyal/conf/zentyal-mysql.passwd
- Zarafa: /etc/zarafa/server.cfg

Bár adatbázist menteni már ezekkel szépen lehetne e két adatbázisról, felmerült bennem az, hogy további, MySQL adatbázist is igénylő web oldalt is tennék fel a szerverre. Ehhez - ha máshoz annyira nem is - mindenképpen szükség lenne a MySQL root jelszavára, melyet sehol sem találtam meg a rendszerben.
Esetleg tudtok róla, hogy ez valahol le van tárolva?

Találtam egy ilyet: http://www.sururi.com/2011/02/change-mysql-password-on-zentyal.html
Elvileg szépen leírja, mit kell tenni.

A kérdésem az lenne, van-e valakinek ezzel tapasztalata? Lehet-e ebből problémám a későbbiekben? Akár egy Zentyal frissítéssel érkező SQL táblabővítés során, akár más modulok telepítésekor, egyszóval bármilyen esetben lehet-e abból hátrányom, hogy felülírom az SQL root jelszót? nem tudom, hogyan működik a dolog. Az biztos, hogy a Zentyal adatbázis volt csak először, a Zarafáé - nyilván - annak telepítésekor (pontosabban engedélyezésekor) jött létre. Ehhez - szerintem - MySQL root jogosultságok kellenek. Lehet, hogy a Zentyal SQL usernek van ilyen jogosultsága? És ha későbbiekben általa létrehozott, vagy létrehozandó adatbázisokkal van dolga, akkor megoldja SQL root nélkül is?
Vagy valahol el van dugva, amit ilyenkor használna és ha felülírom, akkor gyakorlatilag bizonyos műveleteket már nem tud majd elvégezni?

Talán olyan kérdés ez, mely többünket érdekel, vagy érdekelni fog, hiszen kellő vasra téve egy teljes értékű Apache fut rajta, így egy intranetet, egy zárt fórumot, akármit elfuttathatna.


Update: OK, jött az Isteni sugallat és bejött: a Zentyal MySQL jelszava megegyezik a MySQL root jelszavával, azzal simán beengedett. Talán hasznos lehet másoknak is, akik erre tévednek a későbbiekben.
« Last Edit: December 07, 2012, 05:13:36 pm by Mono »

stuartiannaylor

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 67
  • Karma: +1/-6
    • View Profile
Re: Mysql root jelszó?
« Reply #1 on: December 07, 2012, 05:12:41 pm »
Didn't you find the password in /var/lib/zentyal/conf/zentyal-mysql.passwd

Mono

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 63
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Mysql root jelszó? [SOLVED]
« Reply #2 on: December 07, 2012, 05:16:19 pm »
I was looking for the MySQL root password but the root password is same as the zentyal password (MySQL).

stuartiannaylor

  • Zen Monk
  • **
  • Posts: 67
  • Karma: +1/-6
    • View Profile
Re: Mysql root jelszó? [SOLVED]
« Reply #3 on: December 07, 2012, 05:26:53 pm »
 /var/lib/zentyal/conf/zentyal-mysql.passwd did the same to me first time. I have a preference for the webmin sqladmin module over phpmyadmin if you doing much with mysql.